KONST / Litografier / Färglitografier 14819238
nr 1481 9238
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 5 st, Tjurfäktning. Signerad, 260-upplaga. Färglitografi, bildmått: 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 20:15:57
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
600 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman